logo SKJ
Szlak w stronę Rezerwatu Grądy Osuchowskie
Pokaż na mapie
0 głosy


Autor: admin

Data utworzenia: 16.02.2017
Media

  Etapy szlaku
  place
  -
  Termy Mszczonów
  keyboard_arrow_down
  Szlak zielony rozpoczyna się na terenie term mszczonowskich. W tym samym miejscu zaczynają się również szlaki żółty (Szlak Pisi – Gągoliny) i czarny (Szlak Traktem Tarczyńskim). Z terenu term wyjeżdżamy, skręcając w prawo, jedziemy drogą z kostki w kierunku drogi asfaltowej.
  place
  0 km
  Mszczonów ul. Wschodnia
  keyboard_arrow_down
  Po 140 metrach skręcamy w lewo w ulicę Północną. Po prawej stronie znajduje się chodnik z wąską ścieżką rowerową. Po 130 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania, na którym skręcamy w prawo w ul. Wschodnią – ścieżka rowerowa również zakręca w tym kierunku. Po kolejnych 100 metrach skręcamy na światłach w lewo w ulicę Targową. Tutaj nie ma już ścieżki rowerowej – jedziemy osiedlową drogą asfaltową pomiędzy willową zabudową. Po 190 metrach skręcamy w prawo, w ulicę Armii Krajowej.
  place
  1 km
  Mszczonów ul. Tarczyńska
  keyboard_arrow_down
  Mijamy kilka skrzyżowań z drogami asfaltowymi i po 340 metrach dojeżdżamy do drogi głównej na Tarczyn. Skręcamy w lewo, w ulicę Tarczyńską. Na drodze asfaltowej obowiązuje zakaz jazdy rowerem, po prawej stronie widzimy chodnik z wąską ścieżką rowerową. Początkowo jedziemy między domami jednorodzinnymi, po 400 metrach mijamy po lewej hotel Panorama, po kolejnych 400 metrach zaczynają się zabudowania przemysłowe.
  place
  2 km
  Mszczonów zab. przemysł.
  keyboard_arrow_down
  Po 500 metrach dalej poruszamy się ścieżką rowerową (w dalszym ciągu obowiązuje zakaz jazdy rowerem po jezdni), pomimo że nie jest oznaczona i nie odróżnia się kolorystycznie od chodnika. Po 300 metrach mijamy po lewej kapliczkę i skrzyżowanie z ulicą Wiejską. Po 700 metrach mijamy znak informujący o końcu obszaru zabudowanego.
  place
  4 km
  Mszczonów wiadukt
  keyboard_arrow_down
  Po 300 metrach dojeżdżamy do wiaduktu. W prawo odchodzi droga na Grójec, nasz szlak prowadzi prosto, ścieżką rowerową. Za wiaduktem widzimy zjazd w prawo na Sochaczew. Nasz szlak prowadzi dalej prosto, po lewej jest las, po prawej zabudowa przemysłowa. Po 400 metrach kończą się zabudowania, teraz jedziemy przez lasy i łąki.
  place
  5 km
  Krakowska / Bieleckich
  keyboard_arrow_down
  Po 300 metrach zarówno szlak żółty, jak i pozostałe dwa szlaki rowerowe skręcają w lewo, w ulicę Bieleckich prowadzącą do Kaczkowa. Tutaj kończy się ścieżka rowerowa, wjeżdżamy na drogę szutrową, miejscami podmokłą, prowadzącą przez łąki i lasy.
  place
  5 km
  skrzyż. / ul. Słoneczna
  keyboard_arrow_down
  Po 800 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania w Kaczkowie. Po prawej stronie znajduje się kamienna kapliczka wbudowana w mur, ciągnący się po prawej stronie drogi. Na skrzyżowaniu szlak żółty skręca w lewo, a szlaki zielony i czarny skręcają w prawo. Jedziemy szlakiem zielonym w prawo. 400 metrów dalej mijamy skrzyżowanie, z lewej dochodzi droga gruntowa, po lewej widzimy drewniany krzyż, a po prawej – spory staw hodowlany. Jedziemy dalej prosto, po 100 metrach mijamy zabudowania Kaczkowa. Droga skręca łagodnie w lewo i po 100 metrach łagodnie w prawo. 100 metrów dalej skręcamy ostro w prawo i zjeżdżamy z drogi gruntowej w polną. Jedziemy wzdłuż ogrodzenia, granicą pola. 100 metrów dalej docieramy do skrzyżowania, na którym odbijamy w lewo na szerszą drogę i jedziemy granicą lasu i pola. Po 700 metrach nasz szlak skręca ostro w prawo, po kolejnych 400 metrach wjeżdżamy do gęstego i podmokłego lasu.
  place
  8 km
  Staw Św. Anny
  keyboard_arrow_down
  500 metrów dalej dojeżdżamy do drogi asfaltowej Mszczonów – Tarczyn, którą przecinamy, wjeżdżając na drogę gruntową leśną i jedziemy w stronę zbiornika wodnego. Towarzyszy nam szlak żółty – Szlak do Mszczonowa, oraz szlak czerwony turystyczny. Latem panuje tu spory ruch – można spotkać wielu turystów i plażowiczów. Po 250 metrach po prawej zaczyna się staw Świętej Anny. Po prawej stronie widzimy wiatę. Jedziemy prosto wzdłuż brzegu zbiornika, przecinając skrzyżowanie dróg leśnych. Po 100 metrach kończy się obszar stawu, wjeżdżamy do lasu, jedziemy cały czas prosto ubitą i równą drogą leśną. 550 metrów dalej, przed torami kolejowymi, mijamy skrzyżowanie, gdzie czerwony szlak turystyczny skręca w prawo. My, wraz ze szlakiem zielonym, jedziemy dalej prosto, przecinając biegnące przez las tory kolejowe (przejazd niestrzeżony).
  place
  9 km
  Zbiroża
  keyboard_arrow_down
  100 metrów dalej zaczynają się zabudowania ośrodka Zbiroża. Przez hotelem skręcamy ostro w lewo i przejeżdżamy przez teren ośrodka. Po 300 metrach przejeżdżamy pomiędzy dwoma stawami. Tu zaczyna się droga asfaltowa i zabudowania mieszkalne Zbiroży. Po lewej stronie mijamy kapliczkę. 400 metrów dalej kończą się zabudowania i droga asfaltowa. Jedziemy ubitą, wygodną drogą polną przez łąki i pola. Po 300 metrach droga łagodnym łukiem skręca w prawo. 200 metrów dalej wjeżdżamy do gęstego, głównie sosnowego lasu. Jedziemy dalej prosto wygodną, suchą drogą leśną. Zbiroża to piękny ośrodek przystosowany do organizacji imprez integracyjnych, pikników i wszelkich eventów – szczególnie plenerowych, oraz jedyne w Polsce specjalistyczne Centrum Teambuildingowe – TeamStrefa.
  place
  10 km
  Zimna Woda
  keyboard_arrow_down
  Po 400 metrach las się kończy, dojeżdżamy do bardzo ruchliwej drogi asfaltowej nr 50 Mszczonów – Grójec. Skręcamy w prawo na asfalt, mijając po lewej stronie zabudowania Zimnej Wody. Po 200 metrach skręcamy z drogi nr 50 w lewo, w drogę gruntową, bardzo piaszczystą, ale dość szeroką. Przejeżdżamy obok rozległych zabudowań przemysłowych. Po 400 metrach mijamy po lewej duży zbiornik wodny i skrzyżowanie z drogą dochodzącą z prawej strony. Jedziemy dalej prosto wzdłuż brzegu zbiornika. Mijamy pola uprawne i sady, jadąc mocno piaszczystą i trudną do przejechania drogą.
  place
  12 km
  Pieński-Strzyże
  keyboard_arrow_down
  Po 1200 metrach dojeżdżamy do lepszej drogi gruntowej. Skręcamy w nią w lewo, zostawiając po prawej stronie zabudowania wsi Pieńki­‑Strzyże. Po 100 metrach wjeżdżamy do gęstego lasu. Jedziemy prosto wygodnym leśnym traktem. Po 500 metrach mijamy skrzyżowanie leśnych dróg. Jedziemy dalej prosto i po kolejnych 500 metrach wyjeżdżamy na większą polanę, na której końcu widać gospodarstwo. Za zabudowaniami ciągnie się sad.
  place
  14 km
  Lutkówka Hrynia
  keyboard_arrow_down
  Po 300 metrach znowu wjeżdżamy w las, 400 metrów dalej mijamy ukryte w lesie zabudowania wsi Lutkówka Hrynia. Po 100 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania we wsi Lutkówka. Tutaj ponownie dołącza do nas szlak żółty do Mszczonowa. 200 metrów dalej dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą asfaltową. Tutaj skręcamy w prawo, po 200 metrach mijamy sklep spożywczy. Po prawej stronie w głębi, pośród drzew, widzimy kościół Świętej Trójcy w Lutkówce. 100 metrów dalej szlak żółty skręca w lewo, my zaś jedziemy dalej prosto asfaltem. Po 200 metrach mijamy skrzyżowanie z drogą prowadzącą na Lutkówkę Hrynię, nasz szlak odbija lekko w lewo i biegnie dalej asfaltem w stronę Dębin Osuchowskich. 600 metrów dalej mijamy po lewej stronie ostatnie zabudowania Lutkówki i skręcamy z asfaltu w lewo w drogę polną. Jedziemy przez rozległe pola. Po 400 metrach docieramy do skrzyżowania, gdzie z lewej strony ponownie dołącza do naszej trasy szlak żółty. Po prawej stronie widzimy drewniany krzyż. Skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż granicy lasu, rozciągającego się po prawej stronie. 500 metrów dalej przecinamy na wprost skrzyżowanie z drogą biegnącą w lewo.
  place
  17 km
  Dębiny Osuchowskie
  keyboard_arrow_down
  Po 300 metrach wyjeżdżamy z lasu i docieramy do olbrzymich sadów we wsi Dębiny Osuchowskie. Nasz szlak skręca tu ostro w prawo. 200 metrów dalej skręcamy łagodnie w prawo i docieramy do zabudowań wiejskich. Jedziemy dalej prosto polną drogą przez pola i sady.
  place
  19 km
  Osuchów Kolonia
  keyboard_arrow_down
  Po 900 metrach droga skręca łagodnie w lewo, a po 300 metrach docieramy do skrzyżowania. Tutaj szlak żółty skręca w lewo, my zaś odbijamy w prawo i jedziemy pomiędzy zagajnikami, polami i zabudowaniami. Po 1000 metrach docieramy do skrzyżowania we wsi Osuchów Kolonia, gdzie z prawej dochodzi droga gruntowa. Przecinamy je i jedziemy dalej prosto przez wieś. 300 metrów dalej, na końcu drogi, skręcamy ostro w prawo i po 100 metrach ostro w lewo. Jedziemy granicą pól.
  place
  20 km
  Osuchów
  keyboard_arrow_down
  Po 200 metrach widzimy po lewej pałac w Osuchowie. Jedziemy dalej prosto wzdłuż pałacowych ogrodów. Po 300 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania z drogą asfaltową. Skręcamy w lewo i jedziemy między zabudowaniami. 400 metrów dalej dojeżdżamy do większego skrzyżowania dróg asfaltowych. Po lewej stronie mijamy krzyż. Z prawej strony dochodzi do naszego szlaku szlak czerwony – Leśna Ścieżka Rowerowa. Jedziemy prosto, po lewej widzimy kościół, po prawej mijamy budynki nadleśnictwa oraz sklep spożywczy. Po 300 metrach docieramy do kolejnego skrzyżowania. Tutaj zaczyna się Szlak Główny Krainy Jeziorki. Leśna Ścieżka Rowerowa i Szlak Główny odchodzą w lewo, my zaś skręcamy w drogę asfaltową w prawo. Jedziemy przez las i pomiędzy zabudowaniami. 400 metrów dalej ponownie dołącza do naszego szlaku Leśna Ścieżka Rowerowa i wraz z nią skręcamy z asfaltu w prawo, w drogę leśną. Jedziemy przez las i po kolejnych 400 metrach dojeżdżamy do wiaty. Tutaj kończy się nasz szlak.
  Przejdź do góry