logo SKJ
Szlak Zielonej
Pokaż na mapie
1 głos


Autor: admin

Data utworzenia: 16.02.2017
Media

  Etapy szlaku
  place
  -
  Krępa
  keyboard_arrow_down
  W Krępie z ulicy Długiej skręcamy w ulicę Leśną. Jedziemy dobrej jakości asfaltową aleją porośniętą po obu stronach drzewami. 300 metrów dalej kończy się asfalt, zjeżdżamy na piaszczystą, dość grząską i wyboistą ścieżkę prowadzącą przez łąki. 600 metrów dalej przecinamy tory kolejowe, trasa prowadzi teraz prosto. Po około 100 metrach droga piaszczysta przechodzi w szutrową, wiodącą przez pola i pomiędzy nielicznymi zabudowaniami.
  place
  1 km
  Kędzierówka
  keyboard_arrow_down
  Po nieco ponad 300 metrach droga szutrowa przechodzi w asfaltową. Wjeżdżamy do Kędzierówki i jedziemy ładną, dobrze utrzymaną drogą pomiędzy zabudowaniami i polami. 1,24 kilometra dalej mijamy po lewej stronie stację uzdatniania wody.
  place
  3 km
  Kędzierówka (mostek)
  keyboard_arrow_down
  Po 280 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania, po prawej mijamy przydrożny krzyż. Nasz szlak prowadzi w prawo, ponownie wjeżdżamy na malowniczą, lecz piaszczystą i dość wyboistą drogę prowadzącą przez pola, łąki i między zabudowaniami. 480 metrów dalej przejeżdżamy przez mostek, po 520 metrach droga piaszczysta przechodzi w asfaltową.
  place
  4 km
  Kędzierówka (krzyż)
  keyboard_arrow_down
  Po 50 metrach dojeżdżamy do skrzyżowania, po prawej stronie widzimy przydrożny krzyż. Skręcamy w lewo i jedziemy wygodną asfaltową drogą przez wieś. 140 metrów dalej mijamy po prawej sklepik spożywczy, a po kolejnych 270 metrach następny.
  place
  5 km
  Kędzierówka kościół
  keyboard_arrow_down
  Po kolejnych 280 metrach po prawej stronie mijamy kościół w Kędzierówce. Znajdujemy się na skrzyżowaniu z drogą asfaltową. Po drugiej stronie ulicy jest przystanek autobusowy. Skręcamy na drogę prowadzącą w lewo i kilka metrów dalej zjeżdżamy w prawo, na słabo widoczną ścieżkę prowadzącą w las. 100 metrów dalej ścieżka się rozwidla, a my udajemy się prosto prawym ramieniem rozwidlenia. Ścieżka prowadzi wygodną leśną drogą przez niezbyt gęsty i bardzo urokliwy las mieszany. Po przejechaniu 850 metrów dojeżdżamy do skrzyżowania leśnych ścieżek. Nasz szlak prowadzi dalej prosto, po kolejnych 550 metrach wyjeżdżamy z lasu.
  place
  6 km
  Piskórka
  keyboard_arrow_down
  Z leśnej ścieżki skręcamy w prawo. Jedziemy ulicą Zieloną – piaszczystą dróżką wzdłuż lasu, po lewej stronie są zabudowania. Po 550 metrach dojeżdżamy do ulicy Słonecznej – drogi asfaltowej łączącej Piskórkę i Krupią Wólkę. Po drugiej stronie drogi znajdują się ogródki działkowe.
  place
  7 km
  Piskórka ul.Podleśna
  keyboard_arrow_down
  Skręcamy w lewo, w stronę Piskórki, na drogę asfaltową, a 10 metrów dalej – w prawo w ulicę Podleśną, na piaszczystą ścieżkę prowadzącą wzdłuż ogródków działkowych. Po lewej stronie mijamy rzadki las. Za nim rozpościerają się rozległe łąki. Po 110 metrach mijamy po lewej stronie polną dróżkę prowadzącą przez łąki w stronę Piskórki.
  place
  7 km
  Szlak Zielonej - koniec
  keyboard_arrow_down
  240 metrów dalej mijamy szlaban i wjeżdżamy do lasu. Zaraz za szlabanem, na skrzyżowaniu leśnych ścieżek, przy tablicy z mapą Krainy Jeziorki kończy się żółty szlak.
  Przejdź do góry